czwartek, 20 listopada 2014

Mapa świata
Zapraszam na wpis: Edukacja z Montessori

8 komentarzy:

 1. Wspaniałe, zbieram sie i zbieram, żeby pokazać nasze materiały :( Dobrze, że u Was mogę się naładować :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle bardzo mi się podoba:-) Agnieszka a jakimi farbkami pomalawałas globus? plakatowymi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akrylowe. Malujesz zwykły globus zakupiony w sklepie papierniczym lub markecie dwa razy farbami akrylowymi.

   Usuń
 3. Zapomniałam dodac, że na innym blogu znalazłam jeszcze inny ciekawy link do map: http://www.yourchildlearns.com/megamaps.htm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też korzystamy z tej strony, bo można drukować duże mapy, a podczas drukowania mogę nawet sama stworzyć sobie mapę jaką chcę drukując wybrane strony. Ostatnio potrzebowaliśmy wydrukować mapę Morza Śródziemnego i odkryliśmy, że nie musimy drukować Mapy Świata, tylko wybraliśmy odpowiednie strony i wyszła mapka dla naszych potrzeb :)

   Usuń
 4. A czy ja mogę poprosić o info odnośnie filcu. Czym pani wycinała te wszystkie esy floresy i czym narysowała na nim kontury? To takie mechate, że nie wiem czego użyć. Już parę razy próbowałam i wścieklizny dostawałam :)
  Dziękuję z góry za podpowiedź.
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki filc kupiłam w sklepie dla plastyków. Był on bardzo cienki i sztywny, stąd dobrze się wycina zwykłymi nożyczkami. Odrysowałam z map, które znalazłam w internecie (poszukaj mojego posta Montessori Album-tam dodałam linki, gdzie można znaleźć różne materiały.
  A ze względu na to, że taki filc nawet w internecie trudno znaleźć, to koleżanka wymyśliła, że może kupić filc cienki i go wykrochmalić. Może spróbuj.

  OdpowiedzUsuń